Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП – Скопје Б.М. (32) од Скопје по расправија околу седењето во автобусот, физички ја нападнал ќерката на А.М.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.