Ш.И. (44) од село Зајас, возач на лидерот на ДУИ Али Ахмети, по приведувањата од страна на полицијата, е пуштен.

Полицијата го привела Ш.И. во полициската станица во Ѓорче Петров поради сомневање дека патничкото моторно возило „ауди“ кое го управувал има регистарски ознаки од друго возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.