Вчеравечер околу 20.40 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ во Скопје полициски службеници го пронашле Н.Т.(15) од Скопје, за кого на 17 февруари било пријавено дека се оддалечил од домот.

Ноќва околу 1 часот тој бил предаден на неговата мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.