Шест лица се потешко повредени од синоќешната експлозија на плинската боца во викендичка во селото Матејче во општина Липково. Се работи за лица од 30 до 40 години, информираат од МВР.

Повредените од кумановската болница, веднаш биле испратени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје и во Градската болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.