Дирекцијата за заштита и спасување од Битола информира дека вчера на Пелистер повреден бил планинар кој крварел.

Лицето било преземено со хеликоптер од МВР и е пренесено во Државна Болница Скопје во 16 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.