Пијан тетовчанец сакал да избега со неговото возило на кое поради погрешно паркирање имало поставено бликатор. Откако тоа не му успеало почнал да напаѓа полицајци.

На 21.12.2018 во 16:45ч. Б.К (51) од с. Бозовце, вработен во ЈП-Паркинзи-Тетово пријавило дека во кругот на ППЕ – Тетово дошло лицето Т.Б(44) од Тетово во видно алкохолизирана состојба и го побарал неговото возило марка ,,Поло“ со тетовски регистарски ознаки, кое претходно му било подигнато поради погрешно паркирање. Пријавениот сакал без да плати да го земе возилото и влегол во него, го стартувал, но не успеал да тргне затоа што во предното лево тркало имало блокатор. Потоа Т.Б. излегол од возилото и физички го нападнал пријавителот. Б.К. веднаш го пријавил случајот во полиција и полициски службеници излегле на местото на настанот. При обид да го приведат напаѓачот, тој физички ги нападнал, но бил совладан и приведен во ПС Тетово. По документирањето на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава – велат од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.