Ноќеска околу 01 часот во бензинска пумпа на бул. Србија, С.Г. (46) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработени на бензинската пумпа.

По добиената пријава, С.Г. е приведен од страна на полициски службеници и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.