Кумановец во алкохолизирана состојба омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец во станицата во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово.

Денеска, петнаесет минути по полноќ, во полициската станица Куманово дошол 40-годишниот Г.С од Куманово кој бил во алкохолизирана состојба. Ги омаловажувал полициските службеници, а и нападнал полициски службеник, при што бил лишен од слобода, се наведува во соопштението на кумановската полиција.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.