Нoќеска пред угостителски објект на ул. „Пролет“ во Скопје, поради нарушување на јавниот ред и мир од слобода бил лишен Т.Т. (40) од Р. Бугарија, кој бил во алкохолизирана состојба.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.