Попладнево на булеварот „11 октомври“, во близина на Управата за јавни приходи (УЈП), се случи сообраќајна несреќа во која е повреден мотоциклист по судир со автомобил. Според информациите од очевидци кои ги објави порталот „Локално“, дошло до судир помеѓу мотоцикл и автомобил „Пежо“.

Полицијата во моментот врши истрага, а повеќе информации се очекуваат подоцна во денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.