Точно 40 минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека во периодот од 23.30 до 00.10 часот 15-годишно момче било нападнато додека шетало покрај Вардар од група насилници.

Исто така, синоќа во полиција било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Мирослав Крлежа“ во Скопје, 37-годишниот А.Г. од Скопје бил физички нападнат од В.Н. и три непознати лица.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.