Карамбол вечеравечер, околу полноќ, во скопски Чаир кај паркот на булеварот Кристијан Тодоровски Карпош.

Според првичните информации од ТВ21 од терен, се судриле пет возила, асообраќајот бил во прекин.

МВР извршила увид на местото на сообраќајката, а пристигнала и екипа на Брзата помош. Се очекуваат официјални информации од МВР во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.