Со 2 возила и 5 пожарникари интервенираше Противпожарната бригада утрово кога околу 9 часот се запалила ковна конструкција на ресторан на ул. „Бранко Заревски“.

Како што известуваат од Пожарна,опожарени 20 м2, а материјална штета засега е неутврдена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.