М.Ч.(62) од Скопје се здобила со тешки телесни повреди откако вчера била удрена од велосипед управуван од Н.Ш. (60) од Скопје.

Несреќата, информира МВР, се случила околу 12:15 часот на бул.„Партизански одреди“, а повредите кај жената се констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.