Пешак бил повреден во сообраќајка што се случила попладнево кај кавадаречката болница. Полицијата врши увид на лице место.

Како што информира за МИА портпарол на СВР Велес, Верољуб Додевски, засега не можат да се кажат детали за сообраќајната несреќа.

Тој соопштува дека во пешакот удрило патничко моторно возило, на улицата „Шишка”.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.