МВР информира дека синоќа во 19.30 во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, управуван од Т.Г.(50) од с. Петровец, Скопско, паднал и се повредил патникот З.А.(74) од Скопје .

Тој бил пренесен во Градска општа болница „8 Септември“ – Скопје, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.