АМСМ ги информира возачите дека денеска од 18.20 часот патот Берово – Пехчево кај с. Чифлик делумно е во прекин.

„На ден 18:20 часот на патот Берово – Пехчево кај с.Чифлик, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот за ТМВ е во прекин, додека за останатите возила сообраќајот ќе биде пренасочуван по алтернативни патишта“, информираат од АМСМ.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.