И.Т.(84) од Скопје, патник во автобус на ЈСП, се повредил вчера околу 11 часот додека автобусот бил во движење.

Со возило на брза помош бил пренесен во комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.