Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Кочани – Виница, патнички автобус со штипски регистарски ознаки, управуван од Љ.К. (61) од Кочани, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле четири лица, на кои им била укажана помош во Јавната здравствена установа Кочани.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.