Вчера околу 11 часот Е.Ц. (40) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 08 часот во автобус на ЈСП со број 57 на улица “Васил Ѓоргов“ се упатила кон возачот за да му каже да застане за да се симне, по што тој отворил вратата и физички ја нападнал.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.