Тешко повредена е Русинка, која во Македонија се здобила со тешки телесни повреди при спуштање со параглајдер.

Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на село Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола, информираше МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.