На 08.08.2021 во 10.35 часот, по претходна пријава, во угостителски објект на ул„Браќа Миладинови“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода  Р.Ц.(23), А.П.(31), Н.Ш.(45) и еден малолетник, сите од Палестина, затоа што оствариле илегален влез во Република  Македонија.

Тие биле приведени и задржани во полициска станица за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.