Вчера околу пладне пријавено е дека на улица „Студенска“ во Битола додека Д.П. (55) од Прилеп поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот, паднал и се здобил со повреди.

На Д.П. му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.