Вчера во перидот од 15.50 до 17.45 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.К.(35), соопшти МВР.

При претресот биле пронајдени и одземени марихуана, таблети и дигитална вага.

Тој бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.