Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Центар, Х.К. (52) од Тетово пријавила дека околу 15.30 часот од Одделот за неврохирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ се оддалечил Ш.К.(59) од Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.