Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен e возачот

Синоќа во атарот на селото Стојаково полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи и миграција- Југ при Бирото за … Продолжи со читање Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен e возачот