Откако за повеќе случаи беше критикувана дека не доаѓа на рочишта, па дури и беше побарано нејзино разрешување, oбвинителката Вилма Русковска денеска се појави на судењето за настаните од 27 април. Таа на ова судење најчесто не се појавуваше и на нејзино место ја праќаше обвинителката Ивана Трајчева.

Денеска Русковска беше присутна, но беше прилично незаинтересирана за она што го говорат сведоците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.