38-годишниот Ф.И., кој денеска на пладне им избега на затворските чувари додека купували сендвич, вечерва е пронајден и приведен од страна на полицијата, дознава CENTAR.mk

Според нивните информации, полицијата го пронашла кај селото Пресница, Општина Липково.

Станува збор за затвореник кој издржувал затворска казна од 7 години и 7 месеци за повеќе кривични дела.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.