Младо момче било нападнато од повеќе лица во автобус во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера околу 20:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „11-ти Октомври“, во приватен автобус бр.22, 18-годишниот А.М. од село Волково, скопско, физички бил нападнат од повеќе лица.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.