Во затворот во Идризово регистриран е првиот затвореник позитивен на коронавирусот. Покрај заразениот од вирусот, во изолација се уште осумнаесет затвореници од неговата и соседната ќелија кои имале контакт со него.

Во изолација е и Сеад Кочан кој еосуден на 4,8 години затвор од страна на апелациониот суд, а по обвинението кое го застапуваше пропаднатото СЈО за предметот „Труст“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.