Синоќа околу 23 часот во ПС Штип, било пријавено дека во Клиничката Болница Штип бил донесен С.Ј. (18) од село Парналија, кој истиот ден околу 22 часот додека бил на работа во фабрика во индустриската зона „Македонка“ во Штип, во близина на работната машина во мрежата за напојување со струја бил зафатен од струен удар.

На С.Ј. му била укажана лекарска помош во Клиничка Болница-Штип.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.