СВР Штип поднесе кривична пријава против Н.Ш. (22) од скопското село Студеничани, осомничен за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

На 1 јули годинава околу 13.45 часот во Штип, информираа денеска од МВР, од полициски службеници од Полициска станица Велес во патничкото возило „мерцедес“ во кое бил пријавениот, биле пронајдени осум мигранти од Бангладеш, а пријавениот бил лишен од слобода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.