Ноќеска околу 02 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Куманово – Табановце, кај клучка за с. Костурник, мобилна екипа на Царинска управа во патничко возило со скопски регистарски ознаки пронашла осум лица мигранти (две од Ирак и шест од Пакистан).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.