Во средата во СВР Скопје, Н.Џ. (65) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.30 часот во аптека на улица „Индира Ганди’’ непознат сторител и одзел паричник со пари и лични документи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.