Вчера околу 04 часот е пријавено дека во Скопје на ул.„Гоце Стојчевски“, Ч.Л. бил физички нападнат од страна на три лица, кои му одзеле паричник и часовник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.