Наташа Димитриевска е младата жена која во 2018 година остана без својот 32-годишен сопруг и плодот во неа, откако возач поминувајќи преку двојна полна лента го пресекол патот на моторот со кој се возеле младите сопружници.

На возачот, судијката Елена Јосифовиќ вчера му изрече условна казна откако го признал делото уште на првото рочиште, кое се одржало на 2 септември.

Семејството на оштетените е разочарано, но не се откажува од правдата.

Димитриевска со емотивно сведоштво за трагедијата која ја доживеала и за неправдите со кои се соочува од тогаш.

Сведоштвото го пренесе телевизија АЛФА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.