Вчераво 11.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на гробиштата во село Брњарци имало оштетени неколку надгробни споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.