Непознат сторител оштетил 50-тина надгробни плочи.

Настанот во СВР Скопје бил пријавен вчера наутро, а според пријавеното на ул.„Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.