Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.В(46), од струшкото село Поум.

При сообраќајна контрола извршена на 25.08.2020 на ул.„Боро Хаџиески“ во Струга, соопштија денеска од МВР, полициски службеници констатирале дека пријавениот на своето патничко возило „фиат пунто“ поставил регистарски ознаки кои потекнуваат од друго возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.