Владата соопштува дека според информациите на Службата за општи и заеднички работи во Владата на Република Македонија, возилото за кое „Република“ пишуваше дека е опожарено не е во сопственост на Владата.

Ви праќаме информација поврзана со веста објавена на Вашиот портал со наслов „Опожарено возило во сопственост на Владата“, а во која е подвлечено дека „На улица „Димитар Влахов“ утрово настанал пожар, при што опожарено било едно патничко возило „ауди 4“ во сопственост на Владата на Република Македонија, велат од Владата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.