Денеска, нешто по 11:30 часот опожарена е куќа во строгиот центар на Охрид. Според првичните информации, пожарот изби во најгорниот, отворен дел од куќата.

Охридската противпожарна екипа излезе на лице место и го санираше пожарот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.