СВР Струмица информира дека вчера во 09:00 часот во Полициската станица Струмица, Д.А.(62) од Струмица пријавил дека околу 03:00 часот на улицата „Крушевска Република“ во Струмица настанал пожар во патничко возило „Мерцедес“, со струмички регистарски ознаки.

Увид на местото извршиле инспектор од Дирекција за заштита и спасување и екипа на СВР Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.