Околу двесте навивачи на Полска се привдени денеска во градскиот парк по меѓусебната масовна тепачка, информираат од МВР за „Република“. Навивачите се распоредени низ повеќе полициски станици во главниот град. МВР интервенираше се со цел да се избегне поголем несакан инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.