ОЈО: Осомничени шест лица за перење пари, еден приведен

По повеќемесечна предистражна постапка, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на … Продолжи со читање ОЈО: Осомничени шест лица за перење пари, еден приведен