Вчера околу пладне во СВР Охрид, Ш.А. (35) од Охрид пријавил дека од неговиот дом во непознат правец се оддалечила неговата сопруга А.С. (33) од село Врбјани, гостиварско.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.