На 17.06.2023 околу 19 часот во СВР Охрид лишен од слобода е В.П.(33) од Охрид.

Тој, претходно во семејниот дом, со дрвен предмет го нападнал неговиот татко.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.