На земјен пат за тетовското село Брезно, вчера во 16:15 часот, полициски службеници на СВР Тетово запреле патничко возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки, што го управувал 40-годишниот С.А. од тетовско Слатино и кој превезувал огревни дрва без потребните документи. С.А. бил приведен, а дрвата со потврда му се одземени. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува поднесок

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.