На 13.10.2021 во 22:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Коста Новаковиќ“ две лица со закана од вработената одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.