С.З.(35) од Скопје вчера во 11:50 часот во СВР Скопје пријавила дека околу 10:00 часот на подрачјето на Бит Пазар, во автобус, едно лице со употреба на физичка сила и го одзело златниот синџир што го носела на себе.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.