Полицијата синоќа во 18.55 часот го привела Л.Ш. (26) од Скопје осомничен за сторено кривично дело „разбојништво“.

Од МВР денеска појаснуваат дека полициски службеници на СВР Скопје на улица „ВМРО’’ го привеле Л.Ш. кој извршил разбојништво во фирма на улицата „Ѓорче Петров“ и со закана со пиштол од вработената одзел пари, но по преземени мерки од полициските службеници е лишен од слобода.

Л.Ш. е осомничен и за уште пет други разбојништва извршени на подрачјето на град Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.